Како би изгледало кога Bugatti, Porsche и Rolls-Royce би произведувале камиони?

Ако некогаш сте се запрашале како би изгледал камион произведен од некоја егзотична марка, го имаме одговорот…

Идејата за „премиум“ камион секако помина низ главите на многу ентузијасти, а само неколку беа подготвени да смислат такво нешто.

Мора да се признае, само на хартија, поточно, на компјутерски екран.

А тоа е сосема доволно за да се замисли камион кој би го носи дизајнерскиот потпис.на ексклузивен производител.

Без сомнение, најбрзо можеме да го препознаеме Bugatti, па дури и благодарение на некои други производи како Tesla Semi, замислете го на пат.

Би се обложиле во се што имаме дека возачите на камиони претпочитаат да видат камион Rolls Royce, како поради врвниот луксуз и удобност, така и поради моќните перформанси благодарение на огромната хромирана хауба.

Сепак, камионите од Ferrari и McLaren изгледаат многу поинтересно.

За BMW не се ни осмелуваме да коментираме. Како и да е, одлична идеја и многу солидна реализација.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вработени во Tesla скришум симнувале видео снимки од возилата и ги споделувале!

Opel Insignia со 66 литри дизел поминала 2095 км….

BMW Baby Racer

10 електрични половни автомобили на кои најбрзо им паѓа вредноста

Продажбата на автомобили со батерии во Германија повторно силна, но не и на хибриди

Нешто за рубриката „невозможна мисија“

Oд најгрдиот автомобил на светот направиле тркачки болид од 1300 КС

Електричната Mercedes Benz G Class е незапирлива

„Анонимец“ во Шпанија ги надмина Alfa Romeо, Hondа и Suzik…