Koenigsegg подготвува „ракета“ што ќе јури 500 km/h!

Од Koenigsegg  најавија дека работат на нов проект nа супер брз хипер автомобил што би конкурирал за титулата најбрз производен автомобил на патиштата, а премиерата на концептната верзија е најавена за шест недели, на салонот за автомобили во Женева…

Производителот на супер спортски автомобили од Шведска подготвува нов модел, што, како студија – концепт го носи името Mission 500 Concept.

Новата креација на производителот на хипeр автомобили од Скандинавија својата глобална  премиера на широта сцена ќе ја има веќе на почетокот на март, тековнта 2020 гоина и тоа на претстојниот салон за автомобили во Женева.

Па, така, можеме да констатираме дека по моделите Regerа и Jeskо, во Koenigsegg дополнително ја креваат летвичата на супериорни перформанси и најавуваат продуциски автомобил што ќе биде во состојба да постигнува максимални брзини од дури 500 km/h…

Навистина амбициозен проект и со нетрпене го чекаме почетокот на мари и промоцијата на супериорниот јуришник како и деталите поврзани со неговите каракеристики.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го смени шефот за развој на софтвери- Дојде како засилување, заминува како разочарување!

Jeep освои престижни награди со моделите Renegade, Wrangler и Grand Cherokee

Во идниот квартал Tesla планира да произведе рекорден број електрични возила

Новиот Bronco на нови фотки пред официјалната промоција

Cupra Tavascan и натаму останува концепт, засега без планови за производство

Едно цело село во Франција ќе вози Renault Zoe!

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series