Koenigsegg Regera постави нов рекорд

Хипер автобилите не мируваат и без прекин се натпреваруваат во поставување на нови брзински рекорди на ред е „спринтот“  на Koenigsegg Regera од место до 400 km/h

Имено, Koenigsegg Regera постави нов рекорд за забрзување од 0-400 km/h со постигнување од 31,49 секунди.

Рекордот е поставен на 23 септемрви тековната 2019 година на аеродром во Шведска.

Зад управувачот на огнената Regera при постигнувањето на рекордот седел фабричкиот возач  Сони Персон.

Бидејќи сликите и видео записите говорат повеќе од 1.000 зборови погледнете го видеото и уживајте во возбудата!

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

DMC Ferrari 812 Superfast Spia

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите