KTM 450 Rally Factory Replica

Секоја година, КТМ им нуди на неколку среќни тркачи можност да станат сопственици на рели мотоциклот што е најблизу до фабричката машина според спецификациите, a и оваа година не е исклучок.

KTM 450 Rally Factory Replica во издание за 2022 година  е направена со директни повратни информации од Тоби Прајс, Матијас Вокнер и Сем Сандерленд, возачи на KTM на релито Дакар.

Меѓу техничките карактеристики, ја издвојуваме суспензијата WP со вилушки XACT PRO 48 милиметарски и целосно прилагодливи амортизери XACT PRO, издувни систем од Akrapović и PANKL менувач, со идентични пропорции на брзина како и кај машините на фабричкиот тим.

„Срцето“ на овој мотоцикл е моќна единица со еден цилиндар со волумен од 450 кубни сантиметри, со систем за вбризгување на гориво.

Само 20 примероци ќе бидат направени за 2022 година, со фиксна цена од 25.900 евра.

Испораките започнуваат во септември.

Пакет за услуги и поддршка за претстојното рели Дакар ќе биде достапен за голем број клиенти, со дополнителна доплата за сите модели на KTM Rally.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро нова Honda Transalp

BMW Concept CE 02

Husqvarna FS 450 Supermoto

Мотоциклистите повеќе нема да учествуваат на „Пајkс –Пик“ трката

CB1000R 5Four ексклузивно издание на Honda CB 1000R во само 54 примероци

Yamaha ќе развива ласерска технологија

Групацијата Piagio со рекордно полугодие

Ducati 860 E-Concept

Malaguti подготвува сосема нов модел – Drakon