Lamborghini Urus „облечен“ во „дрес код“ на Ким Кардашијан

Тие што го виделе Lamborghini Urus на популарниот инфлуенсер на социјалните мрежи Ким Кардашија, едноставно останале без збор

Lamborghini Urus, прекриен со мека  бела кадифена ткаенина, го вози Ким Кардашијан (Kim Kardashian), сè за лајкови на Instagram!

Таквиот Lamborghini Urus на Ким Кардашијан едноставно ги „шокира„ луѓето кои не знаат дали да одобрат или да го критикуваат овој потег на популарната блогерка?

Благодарение на неа најбрзиот SUV на светот доби едeн примерок што тешко дека некогаш ќе јури на вистински начин за кој е и предвиден.

Имено, околу 650 КС, како и привлечна SUV линија паднаа во втор план, сето тоа поради Ким и нејзината кампања за облека.

Всушност најдобро да го погледнете овој видео запис и тоа без никаков коментар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Замената за Chevrolet Camaro ќе биде електрична лимузина

Електричен Citroen DS

Bentley Bentayga со фелни од карбонки влакна

Убавицата и Peugeot  208

LA Renault 5 Turbo 3 рестомод- Експлозија на 400 „грла“ во класично руво

Lamborghini 63 луксузна јахта/глисер со 4000 KС и топ брзина 111км/ч

Купувачите на новата Toyota Land Cruiser од Јапонија не можат да ја препродаваат година дена

Тркачки Audi RS Q E-Tron најавен за Dakar Rally 2022

Alpha Superwolf