Land Rover Defender 30th Anniversary Edition

По повод 30-годишнината од лансирањето на првиот Defender на американскиот пазар, Land Rover подготви специјална и нумерички ограничена серија од актуелната генерација, наречена Defender 30th Anniversary Edition….

2023 Defender 30th Anniversary Edition се базира на Defender 110 P300 S и доаѓа со Fuji White боја, 18-инчни челични тркала,

Expedition багажник за покрив, страничен праг за кашување, проширување на калниците, Black пакет, LED фарови, воздушно потпирање, гумени патосници, специјални ознаки, кожни седишта, клима во три зони ….

Серијата е ограничена на само 500 примероци, а во однос на цената, Land Rover Defender 30th Anniversary Edition од 2023 година во САД чини 75.000 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро сериски  BMW XM

Ѕирнете во „тајниот склад“ за автомобили на Volkswagen затворен за јавност

Nissan најави возење од Северен до Јужен пол со електричен автомобил

Блиндиран Cadillac Escalade   

Hertz, во „rent-a-car“ понудата го имал и Shelby GT350

Се погласни се шпекулациите за голем седан на Alfa Romeo

LaFerrari Aperta продааден за 5,3 милиони долари

Aston Martin DBX707

Mercedes го продаде најскапиот автомобил на светот за 135 милиони евра