Lexus IS ситно брои до глобалната премиера на новата гeнерација

Елегантната лимузина ќе биде претставенз за малку повеќе од една недела…

Lexus потврди дека новата генерација на IS серијата ќе биде откриена на 10 јуни.


До тогаш, Јапонците не оставија во претпоставки за новиот изглед, со една објава на најавна фотографија.


Веруваме дека има многу обожаватели на овој бренд, затоа сите треба да видеме уште малку трпеливи додека не ја откриеме најмалата лимузина на јапонскиот производител на премиум автомобили.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series

Неуништливиот Aurus: Луксузната руска лимузината ги мина сите тестови

Најавен новиот Ford Bronco

Шефот на Nissan се извини поради загубите!

Lamborghini најави промоција на ново возило на 8 јули

AC Cobra вратена во живот и електрифицирана!

Американците го истражуваат Teslа: Пожарите на постарите Model S изведби можеби не се случајни!