Листа на најдобрите половни автомобили според изборот на Британците

Некои ќе бидат изненадени од резултатите, но се се тоа модели што на пазарите ширум Стариот континент многу добро котираат кај купувачите …

Големите истражувања што се прават со анкети преку Интернет, но и испитувањата – прегледите на станиците за технички прегледи, секо пат изненадуваат.

Некои автомобилски марки веќе стандардно имаат резервирано по некое место во самиот врв, но титулата за најдобриот најчесто предизвикува коментари и за и против.

 

Во оваа сторија, најдобро се покажал моделот KIA Sorento.

Сопствениците на овој SUV модел од Јужна Кореја со премиум педигре  се воодушевени од неговата доверливост.

Покрај минималното ниво на дефекти, Sorento сопствениците ги остава без проблеми.

Во анализата за овој SUV освоил дури 92.05% позитивни реакции.

Работите да бидат уште подобри за KIA, тоа не е нивниот единствен модел на пазарот што заработил висок статус на доверливост и почит од страна на сопствениците …

Во продолжение следува списокот на TOP 10 најдобри користени автомобили на пазарот во Велика Британија:

  1. Kia Sorento
  2. Peugeot 3008
  3. Lexus RX
  4. Kia Niro
  5. Mazda CX-5
  6. Škoda Kodiaq
  7. Toyota Corolla

 

8. Lexus IS

9. Hyundai Ioniq

10.Škoda Superb

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

VW го загуби клучниот спор во аферата Dieselgate

Женева 2021 под знак на прашалник!

Renault затвора четири фабрики во Франција!?

Во Dacia подготвуваат нов SUV со седум седишта

Цените на горивата во државава повторно растат

Volkswagen: Golf, Polo и Passat ќe исчезнат од „најнапредните пазари “

Kia со мини електричен автомобил ривал на Citroen Ami!

VW ќе ги продава возилата од електричното I.D. семејство само преку Интернет

Добри вести од Hyundai од 25 мај почнува производство на обновениот i30