Maserati Ghibli Trofeo, Quattroporte Trofeo  и Levante Trofeo

Има 3,8- литарски twin-turbo V8 мотор со 580KS и 730 Nm, со осум-степен автоматски менувач…

Забрзувањето од 0 до 100 км/ч изнесува 4,3 секунди, а топ брината 326 км/ч

Maserati Ghibli Trofeo

Пакетот вклучува и погон на задните тркала, LSD диференцијал, адаптивни амортизери, нови пружини, посилни сопирачки, алуминиумски тркала од 21 инчи, Continental Sport Contact гуми, подобар traction control систем, адаптивен темпомат …

Се истакнува новата хауба со отвори за воздух, како и преден спојлер, прагови и заден дифузор од јаглеродни влакна

Внатре се 10,1-инчен екран на информативно забавниот систем и аудио систем Harman Kardon со 10 звучници.

Цената е 103.890 фунти, а испораките започнуваат пред крајот на оваа година

Quattroporte Trofeo

Има 3,8- литарски twin-turbo V8 мотор со 580KS и 730 Nm, со осум-степен автоматски менувач.

Забрзувањето од 0 до 100 км/ч изнесува 4,5 секунди, а топ брзината 326 км/ч

Пакетот вклучува и погон на задните тркала, LSD диференцијал, адаптивни амортизери, нови пружини, посилни сопирачки, алуминиумски тркала од 21 инчи, унапреден launch control sistem, спортски издувен систем и aero body kit.

Дел од опремата е 10,1-инчен екран на информативно забавниот систем и аудио систем Harman Kardon со 10 звучници

Цената е 126.890 фунти

Levante Trofeo

Располага со 3,8- литарски twin-turbo V8 мотор со 580KS и 730 Nm, со осум-степен автоматски менувач.

Забрзувањето од 0 до 100 км/ч изнесува 4,1 секунди, а топ брзината 302 km/h

Во пакетот се и 4×4 погон, LSD диференцијал, посилни сопирачки, алуминиумски тркала од 22- инчи,  гуми Pirelli P Zero, дополнителни отвори за воздух напред, дотерани задни светла…

Опремата вклучува и  8.4- инчен екран на информативно забавниот систем и аудио систем Harman Kardon со 10 звучници (опција и Bowers & Wilkins stereo од 1280 вати со 15 звучници)

Цена од 124.940 фунти, а испораките започнуваат пред крајот на тековната 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најавен модерен Porsche 914

Lada Niva на Nirburgring

Дизајнерот на Audi e-tron станува шеф на дизајнот на Bentley

Huber ERA тјунинг пакет за Lamborghini Aventador

Наскоро и Smart co SUV модел

По Renault 5 и Renault 4 се враќа како електричен автомобил!

Нова Lada Niva најавена за 2024

„Камбек“ на Renault 5 како  целосно електричен автомобил деби во 2025

Снаодлив возач успеал да оспособи за возење тешко хаварисана Škodа