Maxus V70

Брендот Maxus, во сопственост на кинескиот концерн SAIC, најавува почеток на продажбата на моделот V70 MPV за следната 2023 година…

Должината на V70 е 4998 mm, ширина 2030 mm, висина 2035 mm, додека  растојанието помеѓу оските изнесува 3000 mm.

Засега нема слики од внатрешноста, но во најавата се вели дека главната карактеристика е мултимедијалниот систем на таблетот кој се издига над предниот панел.

Списокот на стандардна опрема вклучува влез без клуч и стартување на моторот со копче, електрична рачна сопирачка, загреана шофершајбна и греење на воланот и предните седишта.

Во првата фаза, Maxus V70 ќе се нуди со внатрешност со пет, шест или девет седишта.

V70 е придвижуван од 2.0-литарски турбодизел мотор со четири цилиндри со  моќ од 126 КС, поврзан со мануелен менувач или со девет – степен автоматик. Погонот е на предните тркала.

Повеќе информации следуваат по официјалната премиера.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кинескиот GWM Wey 03 го напаѓа VW Tiguan, Hyundai Santa Fe, Toyota RAV4…

Претставен серискиот Тесла Cybertruck

Запознајте го најкомплетниот досега Duster

Дигитална, полуксузна, поефикасна: новата Panamera

Нов Hyundai Santa Fe

Нов Chevrolet Traverse

Новиот Peugeot e-3008

Lancia Y доживеа уште едно подобрување

Peugeot e-3008 премиерно на 12 септември