McLaren 600LT Spider Segestria Borealis

McLaren реши да ги понуди последните 12 примероци на 600LT Spider моделот за американскиот пазар во специјално издание за кое се погрижи McLaren Special Operations …

Тоа е McLaren 600LT Spider Segestria Borealis, во црна Borealis боја, со ленти од Napier Green (во иста зелена боја се клештите на сопирачките и некои други детали), како и со gloss black тркала.

Внатре, имаме и Napier Green детали, така што тркачките седиштата се изработени од јаглеродни влакна, тука се и елементи од карбон-фибер, аудио системот Bowers & Wilkins со 12 звучници …

И овој 600LT Spider е придвижуван од 3,8-литарски V8 twin-turbo мотор со 600 КС и 620 Nm вртежен момент, што му гарантира супериорни перформанси: забрзување од 0 до 100 км/ч за 2,9 секунди и постигнување на максимална брзина од 324 km / h.

На крајот, цената за сето погоре наброено изнесува 275.500 американски долари.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Lexus IS ситно брои до глобалната премиера на новата гeнерација

10-те најпопуларни автомобили во Германија

Porsche Behind the scenes: Ново доживување за сопствениците на возил од  брендов

Првиот човек на Tesla ја доби првата исплата од oколу 800 милиони долари

Електричен Hercules Alpha

BMW M2 (2021): нов ултра-спортски дериват на баварскиот компактен тркач

Murray T.50 со премиера во Август

Видео: Ken Block дрифтува во монструмот со шест тркала на Ford

Nissan се враќа на голема врата со дузина нови модели!