McLaren идната недела открива нов модел- сосема поинаков од досегашните!

Новиот GT ќе биде откриен на 15ти мај, a најавено е редифинирањето на овој сегмент на спортски автомобили

Следната недела McLaren Automotive  ќе го претстави најновиот член во своето семејство – новиот McLaren GT.

 

Сместен покрај постоечката McLaren спортска серија и Super серија, McLaren GT e подготвен да ги редефинира правилата во  Grand Tourer сегментот, воведувајќи реномирани McLaren инжинерски и динамички атрибути покрај високо квалитетните материјали и исклучителната удобност.

Четвртиот нов автомобил што ќе биде потврден под деловниот план McLaren Automotive Track25, во кој се вложени 1,2 милијарди британски фунти и кој ќе го споделува генетскиот код (DNK) со исто така најавениот – McLaren Speedtail Hyper-GT.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Nissan го лансира специјалниот GT-R50 Italdesign вреден над милион долари !

Alfa Romeo 8C 2300 тркачка икона што знаела само за победи на жешките патеки!

Ралф Шумахер за свој нов автомобил ја избрал Lada Niva

Bentley Bacalar во бои на виножито!

Видео: Porsche 911 Turbo S забрзува до 100 km/h за 1,9 секунди