McLaren во специјално издание во Монако

Како што пишуваат во Sort Klub, McLaren се пофали со посебен дизајн на болидот што ќе биде претставен специјално за трката во Монако, како и  со моделот легален за возење низ јавни сообраќајници- 720S во истата комбинација.

McLaren на тој начин ќе го прослави партнерството со Gulf Oil International.

Препознатливата портокалова боја, но освежена со светло сина нијанса, ќе го одбележи викендот на McLaren во Монако.

Трката за Големата награда на Монако е на програмата од 20 до 23 мај, сите со преноси на Sport Klub како што сте навикнале.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пристигнува baby Jeep

Маестрален настап на Давид Малинковски на тркачката патека во Гробник

Abarth F595

Салонот во Париз се враќа идната 2022 година

Dacia: Светска премиера на салонот за автомобили IAA Mobility 2021 во Минхен

Ioniq 5 стана најпродаваниот Hyundai на електричен погон досега

Од ноќеска на полноќ поскапуваат само бензините

Политиката го победи спортот на тркачката патека во Серес , Грција

Прв увид во новиот дизајн на F1  болидите