Mercedes-AMG G63 од сега и за „шоу на вода“ во луксуз на ѕвездата со три крака…

Mercedes-AMG и Cigarette Racing денес го претставија потполно новиот 59 Tirranna AMG Edition, спортски брод заедно со единствениот, само за оваа пригода – Cigarette Edition Mercedes-AMG G 63 на интернационалниот салон за пловила во Мајами (Miami International Boat Show)…

Заеднички развиен од Mercedes-AMG и од Cigarette Racing, 59  уникатниот Tirranna AMG Edition воедно е и 12-ти по ред брод што произлегол одоваа соработка.

Исто така Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition дебитира во Мајами, а истиот е детално индивидуализиран во AMG Performance Studio во Афалтербах (Affalterbach), следејќи ги истите принципи на дизајнот како најголема ѕвезда во оваа сага на вода!.

Mercedes-AMG се залага за луксуз и за перформанси ( за што гаранција покрај шестс вон бртски агрегати се и скапоцените материјали употребени во изработката на глисерот како кожа, сапоцено дрво…).

Во овој моќен, чист изглед може да се доживее одважност на нашите претставени изведби “, рекол Горден Вагенер ( Gorden Wagener), диретор на дизајнот во  Daimler AG.

Колку навистина големиот теренец  G- класа добил мори линии проверите во фотографиите...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan создал приспивна псна за деца што добро спијат само во автомобил!

Колкав период од животот европските возачи „губат“ барајќи паркинг!

Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Видео реклама: Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Glickenhaus 007- Тркачки еспрес

Најавен хипер автомобил – Czinger 21C на Palexpo 2020

Lotus Elise посебна едиција за Австралија

Електричниот ѕвер Pininfarina Battista почна со тестови на тркачка патека

Apex Motor со нов „спортист“ на Palexpo 2020!