Mercedes-Benz S-Class на слалом тестот „северен елен“

Минувањето требало да биде многу подобро

Новата генерација на престижната S-Class (W223) е достапна на пазарите ширум светот веќе некое време. Предводник на понудата продолжува да предизвикува голем интерес кај новинарите и јавноста, а еве како се помина на добро познатиот полигон за обука на шпанската редакција км77.

Поимот за луксуз, S-Class пристигна на тестирање кај колегите од Шпанија, кои ги испитуваат карактеристиките на возењето на автомобилот според добро познатата прскање.

Како помина сето тоа?

Дури и задната оска, која ротира до 10 степени, не помогна целосно.

Новата Mercedes-Benz S-Class собра голем број чунови.

Брзината од 74 км на час се покажа прилично едноставна за голема лимузина, но веќе со 76 км/ч започнаа проблеми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На еден пат во Холандија властите ги потикнуваат возачите да возат побрзо

Hyundai Casper во производство од 15 септември

Полициски дронови ловат сообраќајни прекршители во Полска

Land Rover работи на перформанс Defender

Три верзии на електричниот ID. Buzz „иконата се враќа на голема врата“

Tesla Систем на автономно возење месечината ја препознава како жолто светло на семафор

Pininfarina Batista во 128 милиони комбинации!

Обновена Lada Niva Bronto

Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept