Мистериозен Rolls-Royce!

Слики од мистериозниот нов модел на Rolls-Royce, чија премиерно ќе се одржи наскоро, се појавија во јавноста…

Засега нема конкретни детали за ова shooting brake возило со камери наместо класични ретровизори, освен дека, најверојатно, станува збор за уникатна креација која некој богат колекционер го чинела повеќе милиони американски  долари.

Некои неофицијални информации велат дека овој Rolls-Royce  требало да ја има својата премиера на овогодинешното издание на настанот Pebble Beach Concours d’Elegance во Америка, што поради пандемијата од корона вирусот е откажан.’

Во секој случај, првите слики се тука и деталите допрва треба да пристигнат.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Škoda Scala Spider станува Slavia и потсетува на првите почетоци на марката

Jeep Renegade Orange Edition

Cupra Formentor e новиот официјален автомобил на ФК Барселона !

„Воскреснатиот” Aston Martin DB5 чини само 2,75 милиони фунти!

Фудбалерите на Баерн Минхен ќе возат електрични автомобили на Audi

Промотивно видео Rolls Royce Wraith Kryptos Collection Car

Tesla ја надмина вредноста на Toyota и стана највредна автомобилска марка

Storie Alfa Romeo, 10 епизода – Giulia и Stelvio се одраз на 110 години италијанска извонредност

Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S…?