Mitsubishi Pajero Sport доби освежување

Изграден врз основата на  L200, јапонскиот бренд го покажа освежениот изглед на Pajero Sport, пред официјалната премиера на 25 јули

На стартот на тековната 2019 година, јапонскиот SUV беше „уловен“ на тестирањата во Шведска, а сега пред речиси самата премиера, на 25 јули на ТајландMitsubishi го откри неговиот освежениот изглед.

Затегнувањето на брчките на овој SUV базиран на L200, е впечатливо,а сликата го покажува изгледот на предниот дел, од каде се гледа дека Pajero Sport има многу сличноси со редизајнирата верзија на моделот L200.

Познатиот Dynamic Shield дизајн е земен од  Pajero Sport, со идентични решетка и фарови, каде новитет е LED потписот, кој ќе го карактеризира овој модел, а браникот доаѓа во малку поспортско издание, додека пак вториот пар светла се со поинаква форма.

Од Mitsubishi се сеуште шкрти во изнесување на детали , но се изјаснија дека подобрувања се направени и во поглед на дизајнот, удобноста и квалитетот.

Со оглед на силната врска со подновениот L200,  се очекува и Pajero Sport да го има истиот  дизел мотор со работен волумен од  2,4 литри, со турбо полнач, со моќност од 178 КЅ и 430 Nm вртежен момент .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метанско гориво достапно и на бензинската станица Гевгелија

Volvo Cars не повлекува автомобили од пазарот!

Во план спортски урбан Volkswagen crossover

Volvo ќе ја проширува SUV понудата

Ford и Ми-Да Гранд Моторс во нов импортерски, продажнен и сервисен центар

Новиот  Citroen C5 Aircross SUV: Веќе  продаден во над 50,000 примероци!

Следно ниво VW и Ford договорија соработка и за автономни и за EV

Исполни ја твојата желба за нова Кia!

Новата Mazdat 3 co Red Dot Best of The Best награда