Montblanc BMW ексклузивен комплет торби за новата Series 8

Групата BMW ја продолжува успешната соработка со Montblanc и овој пат нуди на своите клиенти специјално развиена палета на торби за целосно новата  Series 8 Coupé

Од BMW коментираат дека создадениот комплет од Montblanc е рачно изработен во Фиренца, а за правење на одделните чанти е користена само висококвалитетна перфорирана црна или црвена кожа.

Во сетовите се вклучени пет различни чанти, вклучувајќи торба за гитара и за костими, а нивното производство е ограничено на само 15 примероци.

Секој од производите е дизајниран така што може да го најде своето место во багажникот на новата осмица.

Потврда за ексклузивноста на сетот од патни торби на Montblanc и BMW за Series 8 е податокот за цената- тие се продаваат во BMW Welt во Минхен, за сума од 14.900 евра.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hyundai со нов crossover Cretan во Шангај 2019

Volvo XC60 со Plastics Recycling Awards Europe

ŠKODA KODIAQ, OCTAVIA SCOUT и SUPERB – Најдобри возила со погон на сите тркала

Во Bentley подготвуваат поголем SUV

Се очекува експанзија на Aurus на пазарите во Азија!

Mazda отповика 190 илјади автомобили!

Изнајми наместо да купиш Land Rover и биди со впечатлив стил!

Škoda ја претставува својата електрична иднина на Шангај 2019

Новиот Transporter 6.1 дебитира на најголемиот светски саем за градежни машини и апарати