На Стефановски му одземаа подиум со 25 секунди казна

Како на вчерашната прва трка во Имола, така и денеска, Игор Стефановски доби казна, денеска уште пожестока од стјуардите поради кое го загуби третото место и подиумот кој го имаше.

Поради инцидент со друго возило на средина од трката, Игор беше „Penalised“ од чувствителните „жабари“ поради опасно возење на патеката, но сепак, 25 секунди да се додели е крајно дискутабилно.

Стефановски на вчерашната трка заврши 7 пласиран, а денеска според 25-те секунди, најверојатно на опашката како последетен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хет-трик на Мартин Делев на TWINGO CUP

Му ја украдоа победата на Иџе, па жестоко удри по Италијанците

Ultima RS- Хипер автомобил од Англија со 1.200 расни „грла“

Volkswagen апсолутен крал на „Рингот“, електричниот ID.R просто неверојатен!

Ескалираа работите во таборот од Маранело: Леклер сензационално сака да си замине?!

Игор Стефановски – Иџе со Hyundai јуриша на круна воTCR Италија шампионат!

Замина уште една голема Formula 1 Икона- Почина Ники Лауда

Триумф за Мартин Делев на првата трка на TWINGO CUP 

Шефот на F1 тимот на Mercedes на чело на Formula 1 натпреварувањето!