Најава за мистериозен Bugatti

Bugatti објави тизер слика со која ја најавува претстојната дигитална премиера на својот нов автомобил

Но, освен сликата, во кусото соопштение не беа соопштени никакви детали.

Затоа некои медиуми пренесуваат неофицијални информации дека станува збор за уникатен тркачки автомобил кој треба да ја има својата премиера кон крајот на овој месец.

Ова возило, наводно, ќе работи со 8,0-литарски quad-turbo W16 мотор од Chiron Super Sport 300+ со 1600кс.

Покрај тоа, се „шепоти“ за уникатниоит Chiron Roadster, кој беше подготвен за неименуван богат клиент за сума од 11 милиони долари.

Сепак, мора да почекаме уште малку за повеќе детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекорд во дрифтање со автомобил на струја!

Несмасно паркирање на електричниот Taycan

Бетонска плоча падна врз паркиран SUV

Специјална едиција на Morgan

Електричен Volkswagen e-Kubel

Dacia Grand Duster со седум седишта

Renault во Индија претстави crossover концепт Kiger

Најавен Mercedes Maybach S Class

Супер гаража вредна 13,5 милион долари design by McLaren