Најавен MG 7

Откако веќе го претстави електричниот MG 4 на крајот на минатиот месец, брендот MG сега најавува уште еден новитет…

Станува збор за MG 7, fastback од средна класа, кој наскоро ќе ја доживее својата премиера.

Како најава служи нова тизер-слика која го прикажува неговиот заден дел (како и четири издувни цевки), но има и претходно објавен патент рендер кој ги открива предната и страничната страна.

Што се однесува до моторот, се очекува 1,5-литарски турбо бензинец со моќ од 133 kW/180 КС, поврзан со 7-степен менувач со двојна спојка.

Сепак, повеќе детали допрва следуваат.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пристигна новиот Citroën C5 X

Chery претстави пет модели под брендот Kaiyi

Mini Aceman Concept

Обновени Fiat Cronos и Fiat Argo

Во “Sphere” новиот Peugeot 408 ги привлекува сите погледи…

Geely Binyue Cool

Нов Nissan X-Trail

Toyota Yaris Cross GR Sport

Подновен Nissan Kicks