Најавен новиот BMW M3

Треба да се потсетиме дека шефот на М дивизијата на BMW, Маркус Флеш неодамна потврди дека промоцијата на новите генерации на M3 Sedan и M4 Coupe ќе се одржи во септември годинава….

Овие модели ќе имаат 3,0-литарски twin-turbo мотор со шест цилиндри под хаубата, што ќе има испорачува до 510КС (најсилниот е верзијата на Competition), и ќе биде спарен со шест -степен мануелен или осум-степен со двојна спојка автоматски менувач на брзини.

Покрај тоа, Маркус Флеш  (Markus Flasch) вели дека тие ќе бидат достапни во верзија со погони на задните тркала и верзија со погонот на сите четири тркала.

Пакетот за новите M3 и M4 ќе содржи и комплет M aero body kit (модифициран преден браник со поголеми отвори за вшмукување за воздух, пошироки калници, повпечатливи прагови, заден дифузор, спојлер на капакот на багажникот …)

Тука се и М алуминиумски фелни, спортска суспензија. посилни сопирачки, спортски издувен систем, спортски седишта и волан …

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot 108 доби освежување и нови бои

Volkswagen Golf 8 Alltrack -2021: crossover изведен од караванот – Variant

Нови дополнителни информации за Toyota Corolla Cross

Lamborghini го претстави Sian Roadster вреден над три милиони евра и веднаш го распродал

Hyundai го покажа ликот на Elantra N Line

Cupra го претстави својот жежок hatchback на струја, el-Born

Спортскиот Hyundai i10 N Line доаѓа од Измир!

Во Peugeot подготвуваат мини crossover- 1008?

Почнува откривањето на новата S Class (W223)