Најавен Volkswagen ID.5

Volkswagen го најави и својот иден електричен модел ID.5, уште еден член на новото ID< семејство…

Станува збор за многу популарната дизајнерска форма: SUV- Coupe автомобил кој ќе има и перформанс верзија GTX.

Всушност Volkswagen ID.5 е спортска варијанта на crossover моделот ID.4 и е наменет за клиенти за кои стилот е поважен од пространоста.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Genesis од летото во Европа

Touring Superleggera најавува нов спортски автомобил

Најавен Hyundai AX1

Според најавите, Се продава Alfa Romeo Autotutto

Mercedes Benz SLS AMG Electric drive на продажба

Top Gear ги избра најдобрите електрични автомобили

Трамвај излетал од шини- присебен возач ги сочува и возилото и животот

Моторот на Aurus ќе се вградува и во авиони!

Bugatti Chiron рачно изработен од глина