Најавена новата Nissan Frontier

Nissan планира до крајот на оваа година да ја претстави и нова генерација на pick-up возилото Frontier, моделска година 2021…

Новиот Frontier ќе биде специјално дизајниран за Северна Америка, за разлика од сегашниот модел кој е само Nissan Navara адаптирана за американскиот пазар.

Како што се очекуваше, 2021 Frontier ќе има посовремен изглед, подобрена аеродинамика, помала тежина и подобрена економија.

Исто така, ќе има 3,8-литарски бензински мотор, со шест цилиндри поставени во форма на латинската буква V, со моќност од 310 КС и 381 Nm.

Ќе доаѓа во комбинација со девет-степен автоматски менувач на брзини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ексклузивно- Toyota денес открива нов модел – crossover базиран врз Corolla?

Најавен нов Haval H6

Вуков од сезонава со Порше Карера во нов предизвик: Голем предизвик за мене!

Citroën C5 во 2021 ќе атакува на VW Passat!

Daimler ја продава фабриката на Smart, можен купувач- Ineos, производител на Grenadier. наследник на класичниот Defender !

Истрагата за аферата dieselgate се прошири и на добавувачот Continental

Volvo се стабилизира- во Јуни продал само за 2,1 % помалку автомобили

Maserati Ghibli Hybrid со премиера на 16 јули

Ако еден автомобил го користат повеќе возачи задолжително дезинфицирајте го!