Најбрза куќа- колиба на тркала!

Оваа колиба на тркала е опремена со бензински турбо мотор со работен волумен од 4,2 –литри, со осум цилиндри, поставени во форма на латинската буква „ V“, моќен 450KS.

Тоае најсилната куќа на тркала што досега е изградена и со која можете да отидете од едно до друго место.

Импресивно…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Genesis ќе се продава и во Европа

Почна продажбата на новиот VW Golf8 цената на стартот солена 27,510 евра!

Видео: Од свечената премиера на новиот Kia Хсeed во Македонија

Изненадување:Tesla Model Y со производство стартува порано

Уникатен Rolls-Royce Phantom одии на аукција!

Од Ford – сината боја ќе доминира во 2020!

Во Романија произведена 500.000 Dacia Duster од втора генерација

Автомобилските „папараци“ го уловија новиот Hyundai Santa Cruz

Audi RS 3 (МY 2021) со 410 KS