Наједноставно и најевтино амфибија возило

Ако ги намалите критериумите и ги намалите апетитите, правењето амфибиско возило не е толку тешко.

Ова видео објавено од Питер Срипол (Peter Sripol) оди во таа насока. Исклучително едноставно, не е премногу скапо и колку е корисно, проценете откако ќе го погледнете видеото.

Сè што ви треба е лесно корито на чун, по можност метален или пластичен, и погонски мотор.

Постојат две „тешки“ области. Едно е, се разбира, пренесување на погонот кон тркалата, а другото е задржување на не пропустливост на вода на трупот на бродот.

За погон на вода, во првиот круг доволно е да инсталирате надворешен електричен мотор со батерија. Ќе биде доволно за употреблива користење на  мирни, не разбранувани води..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

De Tomaso станува американска марка

Fiat Moby за помалку од 6.000 евра но во Јужна Америка

Во Берлин со регистерски таблички и за велосипеди!?

Возачите во Британија нема да смета ниту да држат мобилни во рака

Вгодина Škoda Enyaq iV Coupe!

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio SUV на годината!

McLaren Elva Gulf Theme by MSO

Bugatti Type 251 Evo концепт

Од Волфсбург со тизер го најавија VW Golf 8R