Најпродаваниот скутер на Стариот континент -Super Soco CPx

Super Soco CPx стана најпродаваниот електричен модел, и вкупно осми најпродавана изведба ба две тркала оваа година!

Super Soco CPx е 100% електричен скутер кој, според производителот, ќе ви го промени животот, правејќи го поамбициозен и одржлив.

Не е мала работа да се биде најпродаваниот електричен скутер во Европа, а во Велика Британија претставува дури 50% од сите електрични скутери регистрирани во минатиот месец- април.

Тоа е неспоредлив успех што и овозможува на компанијата да расте уште повеќе.

Исто така, CPx е награден како најпродаван макси-скутер во Велика Британија, а покрај одличните резултати во продажбата, има и нешто друго што го истакнува.

Се одликува со своевидни -негови карактеристики, интегрирана технологија и одлични перформанси.

Super Soco CPx ги освојува срцата на многу ентузијасти на две тркала кои ја избраа убавината и практичноста на 100% електричен скутер за сите свои градски патувања.

Скутерот се напојува со електричен мотор од 4.000 W, што му дава автономија од 140 км.

Останатите перформанси се: CPx има максимална брзина од 90 км на час, а неговата батерија може да се наполни целосно за само три и пол часа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

KTM RC 8C распродаден за пет минути!

Yamaha карбон неутрална до 2050

BMW CE 04 нова страница во урбаната мобилност на иднината на две тркала

BMW планира A2 верзија на R18

BMW S 1000 RR во специјално издание Isle of Man

KTM 450 Rally Factory Replica

Lancia освојува со електричен скутер!

Suzuki подготвува ривл на Yamaha R7

MV Agusta подготвена за епски подвиг и влез во „Гинисовата книга на рекорди“