Наместо слики на ѕид поставил Lamborghini Diablo VT

Џон Ацбах, познатиот колекционер на Shelby Mustang, како украсна ѕид користел, ниту повеќе, ниту помалку, од Lamborghini Diablo VT!!!

Но, станува збор за фабрички прототип, кој некогаш се користел за маркетинг цели.

Иако на прв поглед изгледа идентично со производната верзија, овој Lamborghini Diablo VT ја нема најважната работа – моторот и менувачот.

Сите делови на каросеријата, како и елементи од ентериерот, се точно исти како кај моделот што всушност се произведувал.

Џон Ацбах (John Atzbach) го купи овој прототип кога Групацијата Volkswagen  го презеде Lamborghini и сметаше дека е пригодно да го украси ѕидот со него.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно цело село во Франција ќе вози Renault Zoe!

Брендирани маски и еколошки Fiat 500e за претседателот на Италија!

Ставата на Ferrari 250 GTO повеќе не е заштитена – реплики на повидок

Наскоро Mercedes-AMG GT Black Series

Неуништливиот Aurus: Луксузната руска лимузината ги мина сите тестови

Најавен новиот Ford Bronco

Шефот на Nissan се извини поради загубите!

Lamborghini најави промоција на ново возило на 8 јули

AC Cobra вратена во живот и електрифицирана!