Nissan го промовира Juke Francfort Show a не на IAA 2019 Frankfurt

Nissan ја промовира новата генерација на својата икона Juke но не на салонот во Франкфурт туку на свое сопствено шоу на местото Francfort во Франција, имињата се слични но ефектот од промоцијата во малото место во Франција е неспоредливо мал…

Јапонците  презентација на својот глобален хит  ќе ја направат во пет метрополи на Стариот континент.

Европската канцеларија на Nissan реши да се пошегува со настанот на автомобилската индустрија и организираше презентација на Juke во француски локалитет, каде има краток пат по име Франкфорт .

Настанот беше организиран по сите правила – рекламна кампања, голема сцена и покани за многу луѓе.

Сцената беше поставена среде поле, а премиерата мина под мотото „Нашиот автомобил е толку посебен што заслужува свое шоу“ – Организаторите очекуваа најмалку 150 гости, откако подготвија посебна програма и подароци.

 

Сепак, севкупно, иако Nissan се обиде да направи нешто поразлично не ги донесе очекуваните резултати.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бил Гејтс си купи Porsche Taycan и го револтира Елон Маск!?

VW до 2023 ќе произведе електричн теренец во масови бројки!

Новиот SUV на Maserati ќе стаса во 2021 година

Lotus Elise посебна едиција за Австралија

Prophecy concept прв резултат на соработата на Hyundai и Rimac дебитира во Женева 2020

Dacia на струја може да стаса во наредните две години!

Пристигнува електричен pick-up Fisker Alaska!

Новиот Audi R8 добива хибриден погонски систем

Од Lamborghini најавен тркачи автомобил со V12 мотор