Nissan GT-R Nismo повторно постави рекорд!

На релативно не позната тркачка патека супер спортскиот автомобил на Јапонците – Nissan GT-R Nismo ја потврди вештината и умеењето на конструкторите и инженерите на тој кармјкер со ново постигнување забележано во книгата на рекорди…

Спортската икона од тркачките патеки – ултимативниот јапонски автомобил, Nissan GT-R Nismo MY2020 го собори брзинскиот репрд по круг на Тсукуба (Tsukuba) патеката.

Возачот на Nismo Тсуги Мацуда (Tsugio Matsuda) го извозел рекордниот круг на оваа релативно „анонимна“ патека со исто таа релативно мала должина од 2045 метри, за 59,3 сеунди …

Инаку, Тсукуба птеката е наменета за трање пред се на мотоцикли а е лоцирана во непосредна близина на градот Шимоцуми (Shimotsumi).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Nissan создал приспивна псна за деца што добро спијат само во автомобил!

Колкав период од животот европските возачи „губат“ барајќи паркинг!

Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра

Видео реклама: Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Glickenhaus 007- Тркачки еспрес

Најавен хипер автомобил – Czinger 21C на Palexpo 2020

Lotus Elise посебна едиција за Австралија

Електричниот ѕвер Pininfarina Battista почна со тестови на тркачка патека

Apex Motor со нов „спортист“ на Palexpo 2020!