Nissan Pathfinder Rock Creek Edition

Јапонскиот бренд на салонот во Чикаго ја претстави атрактивната верзија на успешниот теренец што со bi-turbo бензинскиот мотор со волумен од 3.5 литри и шест цилиндри во  V конструкција испорачува 284 KS и воодушевува со опрема и бруталните теренски способности

Пакетот на опрема Rock Creek Edition доаѓа со Pathfinder SL и Pathfinder SV, со постојан погон и со избор на седум бои во внатрешноста.

Доаѓа и со 18-инчни алуминиумски тркала, посебни цри елементи ( маска, носачи на покривот, држачи за раце на вратите, ретровизори , рамки над калници…), кука за влечење, седишта во две бои со опција за греење, управувачко тркало опшиено со кожа исто така со опција за греење, панорамски покрив, музичка линија Bose со 13 звучници и раскошна опрема.

Ќе го задвижува bi-turbo бензински мотор  со работен волумен од 3.5- литри, со шест цилиндри поставени во форма на латинската буква V што испорачува моќност од 284 KS и максимален вртежен момент од 350 Nm.

Агрегатот е во комбинација со CVT, континуиран автоматски менувач, Xtronic. Направен е за авантури вон асфалтот, a а колкава ќе биде неговата цена на нашиот пазар засега нема информација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Електричниот Audi e-Tron GTR – наследник на супер спортистот R8

PSA го префрла производството на Opel Astra од Британија во Германија!

Ford Mustang најпродаван coupe на светот четврта година по ред!

Honda концепт ја најавува електричната иднина во Кина на Шангај 2019

Најавен електричен хипер автомобил Lotus Type 130

Renault со нов дизајнерски центар во Шангај

Детектори што препознаваат дали користите мобилен додека возите!

VW размислува да земе поголем пакет акции од заедничката компанија со ЈАС

Geely лансира нов електричен бренд -Geometry со „убиец“ на Тesla Model 3!