Nissan со нов концепт во Женева 2019

Во кус видео запис од Nissan ја навестуваат светската премиера на потполно новиот концептуален развој за 10-тина дена на нивниот штанд на претстијниот салон за автомобили во Женева

Видеото е доволно да ја заскокотка љубопитноста, но за жал од Nissan не се „потрудиле“ да дадат и десерт, во вид на некој спецификации или податоци за новиот концепт.

Како и да е, намерно „протекоа“ информации во кои се најавува ознаката под која концептот ќе дебитира – IMQ.

Исто така е потврдено дека концептот ќе биде претставник на crossover семејството на Јапонците.

Од Nissan, за концептот IMQ рекоа дека во истиот ќе ја видиме иднината на високо технолошкото семејство Nissan Intelligent Mobility.

Всушност дека преку него ќе можеме да ѕирнеме во иднината на возилата што ќе се движат низ нашите сообраќајници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Аукција на реткиот егзотичен караван- Aston Martin DB5 Shooting Brake

Ford Ranger со сопствена икона за паметен телефон!

Германски, возбудлив, прифатлив: Видео серија 120 години на иконите на Opel

Полицијата во Лондон воведе дронови за лов на опасни возачи и улични тркачи

LEGO мотоцјкл Harley Davidson Fat Boy

Ferrari Purosangue ќе биде посилен од Lambroghini Urus

Пред 120 години основана Италијанската фабриката за автомобили Торино

Bentley прославува 100-ти роденден!

Среќен роденден Fiat 500!