Nissan X-Trail со нови и поефикасни мотори

Уште поширока палета на погонски системи, така идните сопственици сега имаат интересна дизелска и бензинска понуда…

Сосема новиот дизел агрегат со работен волумен од 1,7-литри со моќ од 150 KS како и бензинецот со работен волумен од 1,3-литри што испорачува моќ од  160 KS) се голем новитет, кога говориме за најголемиот SUV модел на овој производител на автомобили од Јапонија.

Двата мотори ќе бидат достапни со два система на трансмисија на силата: едниот мануелен со шест степени на пренос и вториот сосема нов автоматски менувач на брзини со двојна спојка со седум степени на пренос на силата (DCT).

Од Nissan пристигаат пофалби за нивната одлична ефикасност, како и за намалување на емисија на CO2.

Со тоа атрактивниот SUV модел –  X-Trail ќе стане уште по интересен за купувачите...

На домашниот пазар ова погонска изведба на Nissan X –Trail би требало да стаса во втората половина на тековната 2019 година…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пробно производство на Aston Martin DBX

Франција до 2040 ќе ги избрка возилата со фосилни горива !

Новата KIA Xceed пред премиера ја покажа внатрешноста и дигиталната ера

Вгодина  пристигнува Mazda на струја!

Citroën, го забележа најсилниот раст во топ 12 автомобилски бренда во Европа

Peugeot Active Drive! ИМА СÈ!

Citroën C3 Aircross- Уште еден продажен хит на Французите!

Во Kia имаат подготвен нов SUV

Тesla доби ривал од Кина-се вика XPeng P7