Нов Ducati за само 6.000 евра!

Ducati MIG-RR електричен mountain bike (mtb)  конечно им е достапен на потенцијалните купувачи ширум пазарите на Стариот континент

Нарачките може да се направат преку дилерската мрежа на производителот од Италија, но и директно преку сајтот: www.ducati. Com

Овој велосипед за активност по тешко пристапни терени чини само  6.250 евра.

Потсетуваме велосипедот имаше премиера кон крајот на минатата 2018 година на саемот EICMA.

Новиот модел е резултат на напорите на компанијата Ducati да се позиционира во овој сегмент со брз раст на пазарот.

Инаку, MIG-RR го произведува компанијата Thok Ebikes, експерт кога станува збор вакви изведби на две тркала.

Во проектот учествувал и дизајнерскиот центар на Ducati, како и Алдо Друиди (Aldo Druidi), човек кој станал познат по своите дизајнерски решенија за кацигата на славниот мотоциклист Валентино Роси.

Велосипедот на струја MIG-RR има FOX Factory Kashima потпирање со различен од напред и назад.

Неговата вкупна маса изнесува само 22,5 kg,  a во себе има имплементирано и  карбонски Renthal рачки, Mavic фелни, Shimano Saint сопирачки и 11-степен Shimano XT пренос на силата.

Задвижуван е од Shimano Steps E8000 со моќ од 250 W, еден од најлесните на пазарот (2,8 kg).

Овој електромотор испорачува 70,2 Nm вртежен момент, што е повеќе од тоа што го нуди Yamaha R6.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Honda ја покажа внатрешноста на Urban EV

Volkswagen T-Roc R concept дебитира во Женева 2019

Нов Mini John Cooper Works GP

Новиот Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“

BMW serieѕ 8 во First edition верзија скапа играчка за само 400 одбрани!

Volkswagen Beach Buggy-e премиерно во Женева

Три јубилеи на Porsche: 50 години од моделот 917, 50 години од моделот 914 и 10 години од Panamera

VW има намера да го оживее Moskvich како против удар на Dacia и Lada!

Ford Ranger како локомотива