Нов Piaggio One  електричен скутер

Piaggio ги покажа првите слики и детали од својот најнов електричен скутер, наречен ONE, чие деби е закажано за 28 мај и саемот во Пекинг.

Насочен директно кон помладата генерација, електричниот скутер Piaggio ONE има за цел да се фокусира на леснотија во возењето, леснотија и максимално уживање и уживање во возењето.

Култната италијанска марка се надева дека младите ќе го видат „ONE начинот на патување во моделот ONE, користејќи електрична енергија за еколошки начин на транспорт.

Наведените карактеристики на моделот ONE вклучуваат отстранливи литиум-јонски батерии, два режима на мотор, палење без клуч со далечински управуван систем, па дури и простран простор за складирање под седиштето, нешто што не се гледа често на електричните скутери.

Сè уште очекуваме информации за цената, но се надеваме дека ќе има многу пониска цена од моделот „Елетрика“.

Доколку Piaggio сака максимално да го искористи потенцијалот на целната група на новиот скутер, ќе мора да сфати дека нивните џебови не се толку длабоки.

Очекуваме повеќе информации по премиерата во Пекинг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

KTM RC 8C распродаден за пет минути!

Yamaha карбон неутрална до 2050

BMW CE 04 нова страница во урбаната мобилност на иднината на две тркала

BMW планира A2 верзија на R18

BMW S 1000 RR во специјално издание Isle of Man

KTM 450 Rally Factory Replica

Lancia освојува со електричен скутер!

Suzuki подготвува ривл на Yamaha R7

MV Agusta подготвена за епски подвиг и влез во „Гинисовата книга на рекорди“