Нова Honda HR-V за САД

Honda најави дека кон крајот на оваа година ќе ја претстави новата генерација на crossover моделот HR-V за американскиот пазар (MY2023), а ќе бидат објавени и неколку тизер цртежи.

Овие цртежи покажуваат дека HR-V за Америка од 2023 година ќе биде визуелно различен од новиот HR-V за другите пазари прикажан минатата година. Овие разлики се однесуваат, меѓу другото, со решетката, фаровите и браникот, како и различниот заден дел.

 

Во овој поглед, Honda вели дека новиот HR-V е дизајниран да ги задоволи посебните потреби на американските клиенти и ќе се разликува од Honda Wesel / HR-V во другите региони. Засега Honda не објави технички детали за американската верзија, а не е објавен ниту цртеж на внатрешноста (на сликата е внатрешноста на верзијата за другите пазари).

Јапонската марка одлучи и да го зголеми производството на HR-V, бидејќи во 2021 година испорача 137.090 примероци од овој модел во Северна Америка, 63,1 отсто повеќе отколку во 2020 година.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot Partner Rapid

Први фотографии на рестилизираниот BMW Series 3

BMW M4 Coupe 50 Jahre BMW M

BMW M3 Edition 50 Jahre BMW M

Audi A1 Allstreet

Deep Blue C385

И официјално BMW M4 CSL

BMW ја претстави подновената Series 3

Подновена Mazda MX-30