Новата KIA Xceed пред премиера ја покажа внатрешноста и дигиталната ера

 Новината на KIA добива дигитален покажувач на брзини и вртежи со големина од 12,3-инча…

Информацијата само уште една потврдува дека навестувањата за врвен crossover базиран на Ceed ќе се оствари.

Напредните графички можности низ дигиталниот кокпит се најава на тоа што Корејците  подготвуваат нова гама на модели.

Потполно новиот  Kia Xceed, е урбан crossover што веќе пристига и ќе биде достапен со потполно дигиталниот 12,3-инча голем Supervision кокпит на KIA.

Тој „high-tech“ модел ќе биде еден од технолошки најнапредните автомобили на компанијата која наскоро ќе се појави во продажба.

Потсетуваме официјалната премиера на XCeed е закажана за 26 овој месец (јуни) .

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Патниците во автомобили од пониска класа во сообраќајки гинат двојно повеќе од тие во повисока!

Renault и официјално доби државен заем, но останатите кармејкери од Франција не реагираат!

Honda глобално повлекува над еден милион возила!

Неизвесна судбината на Mitsubishi  на европскиот пазар

VW инвестира две милијарди евра во EV

Салонот за автомобили во Женева можеби засекогаш замина во историјата!

Германија – Преполни плацови со нови возила купувачите претпазливи

На глобално ниво Renault отпушта 15.000 работници!

Пазарот во Германија полека заздравува