Новата  Škoda Octavija премиерата ќе ја има во Combi изведба на каросерија!

Чесите повторно повлекуваат мудар потег – нивниот најголем „бестселер“ на стартот на продажбата ќе биде понуден во функционалната – караван изведба на каросерија …

Во Млада Болеслав одлучија четвртата генерација на Škoda Octavia што светско деби на отворената сцена треба да има во септември тековната 2019 година на салонот за автомобили во Франкфурт, најнапред да се појави во Combi изведба.

Другото се уште го држат прекриено се превез на тајната.

Но едно мора да се признае Чесите повторно направија блескав авромобил што ќе ја продолжи успешната приказна  .

Лимузинската – седан верзија ќе се појави наредната пролет, кога Škoda веќе ќе ги има сите неопходни информации, за евентуална доработка на некој детал…

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Peugeot 208 Rally4 со 210 КЅ мало пакување за „пеколно“уживање!

Ексклузивно: Новата  Mercedes-Benz GLA во чекор со дигиталните трендови

Новиот Jaguar XE и со ограничена едиција наречена Reims Edition

Audi RS5 – освежениот освојувач на срца и крал на перформансите!

Новиот DS4 Француски компактен луксуз доаѓа 2021 година

Четврта генерација Škoda Fabia (MY 2021) го покажа својот лик!

Новата Opel Insignia сјае со новата генерација на IntelliLux LED пиксел светло

Четвртата генерација на Audi A3 Sportback пристига вгодина!

Пристига Citroen C3 Aircross C-Series edition!