Новата Škoda Superb- прв „Чех“ со LED Matrix светла

Официјалното претставување на темелно освежениот модел се очекува кон крајот на мај тековната 2019 година …

Oдлична вест за сите поклоници на автомобилите на чешкиот производител Škodа.

Знаменосецот во понудата на Чесите, моделот Superb ќе биде првиот автомобил на марката со иновациски LED предни светла.

Освежениот модел со себе ќе донесе уште повисоко ниво на безбедност и поголема удобност.

Производителот на автомобили од Млада Болеслав, чекор, по чекор, излегува во јавноста со новостите поврзани со прекрасната менаџерска лимузина од својата понуда.

Последната пласирана новост се однесува на LED предната светлосна група со редизајнирани LED светла за магла иi full LED задни светла со динамички покажувачи на насоката.

Светскта премиера на подновената  Škodа Superb ќе се одржи  во мај во рамките на Светското првенство во хокеј на мраз во Братислава, Словачка, каде главен спонзор е токму Škoda.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Идната генерација на ултимативниот BMW M5 ќе има моќ од електрични 750 kW 

Opel за новата Mokka најавува high- tech внатрешноста!

VW инвестира 2,6 милијарди евра во „старт-ап” компанијата Argo AI

Најавен Maserati Ghibli Hybrid

Audi најавува „пионерски” модели со висока ефикасност”

Новите модели на Fiat нудат заштита од вируси!

Видео Škoda Superb iV и VW Passat GTE паднаа на тестот „северен eлен”!

Lancia Ypsilon Hybrid EcoChic

Peugeot управувач: Од едноставна “рачка” до мултифункцонален управувач