Нови BMW R 1250 R и RS претставени на EICMA 2018!

Производителот на премиум возила од Минхен ВMW на најважната годишна манифестација во мото индустријата  ги претстави новите мотоцикли R1250R и RS

Станува збор за naked и sport touring варијантите на својата популарна adventure креација на две тркала!

И двата мотоцикла доаѓаат со ист нов ShiftCam агрегат, подобрено потпирање и подобрена електроника, како и со TFT инструмент табла!.

 

Покрај сето тоа R моделот е достапен со нови спортски рачки кои нудат подинамично возење,  додека RS во понуда има нови LED фар.

И двете машини се достапни во Option 719 стилски пакет, кој во зависност од тоа каково е поимањето на стилот на купувачот може да добие ретро или, пак „кул“ визуелизација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ducati Streetfighter V4 со повеќе од 200 КЅ

Иднината на урбаниот превоз Karmic Oslo

PGM V8 спортски мотоцикл со V8 мотор и 334 КЅ

Нова Triumph Rocket III линија

Curtiss Zeus со електромотор и батерии во форма на V8 бенински мотор!

Vison DC Roadster- Баварците ја покажаа иднината на електричните мотоцикли

Arc Vector – најнапредниот електричен мотоцикл во светот

Bird Cruiser нов електричен мотоцикл

Најмоќниот Triumph на сите времиња- Rocket 3 TFC!