Новиот електричен автомобил на Volkswagen се продава како алва!?

За тоа доволно говори податокот дека во првите 24 часа од отворањето на книгата за нарачки пристигнале повеќе од 10.000 барања за аеродинамичниот компактен автомобил, со форма на моноволумен од Волфсбург…

Од Volkswagen објавија дека интересот за целосно електричниот модел ID.3 на брендот, за кој веќе пишувавме поопширно од неговата вчерашна промоција, ги надмина првичните очекувања на компанијата

Од Volkswagen коментираат дека корисничкиот интерес кон моделот ID.3 1ST е голем.

Со првите нарачки предвидувањето на брендот е сериозно надминат зошто само за првите 24 часа по отворањето на приемот на барања за купување на електричниот автомобил се пријавиле повеќе од 10.000 нарачки од европски потрошувачи.

Претставниците на пилот серијата ID.3 1ST ќе понудат богата опрема и автономна километража до 420 километри, а сето то доаѓа со цена од 40.000 евра.

 

Стандардната верзија на моделот, со автонмија од околу 300 km, поради помалиот капацитет на батеријата  ќе чини под 30.000 евра во Германија.

Идните сопственици на ID.3 1ST кој ќе биде пуштен во производство пред крајот на 2019 година и ќе почне со испорака во средината на следната година, ќе можат да се потпрат исто така на едногодишно бесплатно полнење на сите станици вклучени во мобилната апликација WeCharge.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Volvo Cars не повлекува автомобили од пазарот!

Во план спортски урбан Volkswagen crossover

Volvo ќе ја проширува SUV понудата

Ford и Ми-Да Гранд Моторс во нов импортерски, продажнен и сервисен центар

Новиот  Citroen C5 Aircross SUV: Веќе  продаден во над 50,000 примероци!

Следно ниво VW и Ford договорија соработка и за автономни и за EV

Исполни ја твојата желба за нова Кia!

Новата Mazdat 3 co Red Dot Best of The Best награда

Добитници во четвртото редовно и второ мастер коло „Со Верна полни и секогаш добиј“