Новиот Italjet Drugster дебитира во Милано

Новиот Novi Italjet Dragster, во издание за наредната 2020 година ќе биде една од позначајните премиери на претстојниот овогодишен саем за мотоцикли EICMA, во Милано…

Новиот Dragster ќе донесе DNK на оригиналниот модел од 1998 година, a тоа вклучува и оголен челична трелис рамка  и малку поинаков регулирање на конвенционалните „вилушки“.

Тоа што е воочливо е новиот далеку поагресивен изглед на овој мотоцикл.

Кога се ќе се земе во предвид, изгледа дека е дефинитивно подготвен да се појави  на улиците.

На сајтот на производителот е наведено дека мотоциклот ќе биде задвижуван од Euro 4 агреагат со четири такта во варијанта на работен волумен од: 125, 150 и 200 сантиметри кубни.

Како потсетувањ и како запознавање за тие што не се запознаени Italjet e мал производител на мотоцикли и на скутери од Апенинскиот полуостров, a оригиналниот Dragster има свое посебно место во историјата на овој бренд.

Имено, моделот се стекнал со статус на култен мотоцикл на пазарите ширум Стариот континент, a неговото производство е запрено во 2004 година.

Во овој момент, за жал на сите поклоници на марката и на мотоциклите, нема никакви детални информации за новиот Dragster.

Како и да е реномираниот EICMA салон за мотоцикли почнува на петти (5) наредниот месец (ноември), во Милано, па на сите потребни одговори и нема многу да чекаме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Harley-Davidson custom од Грција – половинаа мотоцикл, половина мит

Piaggio MP3 скутерот добива активен аеродинамичен систем?

Akira concept на мотоцкил што просто ве остава без здив!

Honda ADV 150 пристига во Европа

Нови рендери на Bimota КВ4

Aprilia подготвува новTerra 250

Протекоа фотографии на новиот Benelli BN600i

Kawasaki EV Endeavor – електричен мотоцикл со мануелен пренос

Прв custom BMW R nineT со „Руска душа“