Новиот Nissan Z Proto со опција за мануелна трансмисија

Производителот на автомобили од Јапонија објави видео во кое потсетува дека концептот Nissan Z Proto ќе биде претставен на 15 септември….

Еден од деталите исто така сугерира дека може да понуди опција за рачно менување на брзините.

Сè што открива скудниот персонал е дланката на возачот над менувачот. Делот сличен на рачниот менувач се забележува кога брзината на репродукција на видео е намалена, иако сè уште нема официјална потврда а тоа.

Новиот Nissan Z се очекува да користи ажурирана верзија на платформата 370Z, со 3.0-литарски твин-турбо V6 мотор од околу 400 КС.

Деталите за неговиот изглед на пазарот сè уште не се познати, но претпоставката е дека тоа треба да се случи или следната година или во 2022 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Hyundai Sonata N Line

Ваков скок може да изведе само Kia

Новиот Tesla Roadster ќе настапи на Нирбургринг 2021

Наједноставно и најевтино амфибија возило

Radical SR10 за тркачи и вистински ентузијасти во големите брзини

Видео: најава за новите BMW M3 и M4

VW ID.3 најпродаван модел во првата половина на септември во Норвешка!

Dacia најави SUV со 7 седишта за 2021

„Сензационален трансфер“- Rimac станува сопственик на Bugatti