Новиот Opel Vivaro вгодина и како електричен

При  обајвувањето на првите детали за новата генерација на Vivaro, од Opel најавија дека во текот на идната 2020 година моделот ќе се нуди и во целосно електрична верзија

Од Opel најавија дека при појавата на пазарот во февруари, новиот Vivaro ќе им понуди на корисниците одлична флексибилност и модуларност, а ќе се нуди во четири варијанти на каросерија, со должина од 4,6, 4,95 и 5,3 метри, со капацитет до 1400 kg и товарен волумен до 6,6 m3.

Моделот ќе нуди и дополнителна стабилност при потешки сообраќајни услови благодарение на системот IntelliGrip.

Покрај тоа, кога ќе има потреба предвиден е и пакет за зголемување на растојанието од патот и додавањето на дополнителни заштитни панели на долниот дел на конструкцијата.

Новиот Vivaro ќе можат да се нарача и со head-up екран, преден и заден паркинг асистент со сензори и камери, адаптивен темпомат, активни сопирачки со функција за избегнување на удар, препознавање на сообраќајните знаци, како и седишта со електрично управување

Опремата може да биде надградена со систем за задржување на возилото при нагорнини, потсетување за одмор или регистрирање на поспаност кај возачот, препознавање на сообраќајните знаци ….

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новата S- Класа со огромен екран на централната табла во стил на Tesla

Polestar2 дебитира кон крајот на месецов

JLR ја проширува својата понуда на генијалните Ingenium агрегати

Новата Opel Corsa ги носи најдобрите технологии во малите автомобили!

Освежен VW Passat за останување на тронот во сегментот

Претставување и прво возење на Citroen C5 Aircross и Berlingo Van/Business

FIAT 500X и 500L S-Design, надмоќна изведба на привлечниот модел

Подновен Suzuki Baleno по „ботокс“ третманот делува попривлечно!

Нов официјални слики и видеа за новата генерација на Renault Clio!