Новиот Rezvani Beast со повеќе од 1.000 КС

Производителот на моќни креации на четири тркала во САД- Rezvani со затемнета тизер слика најавува нов спортски автомобил…

Тоа е новиот Rezvani Beast, опишан како лесен спортски автомобил со каросерија од јаглеродни влакна, „егзотични врати“, како и централно лоциран мотор

Засега е познато само дека се работи за twin-турбо мотор кој ќе развива повеќе од 1000 КС.

Rezvani Beast на моделската 2023 година ќе ја има својата премиера во текот на летото, па повеќе детали допрва следуваат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наскоро сериски  BMW XM

Ѕирнете во „тајниот склад“ за автомобили на Volkswagen затворен за јавност

Nissan најави возење од Северен до Јужен пол со електричен автомобил

Блиндиран Cadillac Escalade   

Hertz, во „rent-a-car“ понудата го имал и Shelby GT350

Се погласни се шпекулациите за голем седан на Alfa Romeo

LaFerrari Aperta продааден за 5,3 милиони долари

Aston Martin DBX707

Mercedes го продаде најскапиот автомобил на светот за 135 милиони евра