Нoвитe Jагуар F-Pаце и Rанге Rовер Evoque ќе ги пречекат гостите на Британската Амбасада

Британската Амбасада вечерва во Музејот на Современа Уметност, традиционално ќе го одбележи Националниот ден на Велика Британија, а гостите на автентичен начин ќе бидат пречекани од Британските премиум креации на луксузните компактни SUV возила – Jaguar F PACE и Range Rover Evogue!

Доминантниот Range Rover Evogue ќе биде изложен пред самиот музеј каде што гостите ќе имаат можност да се запознаат со неговата нова технологија и технички иновации кои првпат се вградуваат во SUV сегментот и асоцираат на поголемите модели од гамата на Range Rover.

Моделот претставува совршена рамнотежа помеѓу беспрекорната способност и префинетоста при друмското возење што овозможуваат Range Rover Evoque да се вози со задоволство, комоција и уживање.

Со раскошни природни материјали во внатрешностa на кабината, дизајнот ја следи стратегијата на редукција и смиреност.

Range Rover Evogue овој пат сцената ќе ја дели со Jaguar F-PACE перформансниот SUV.

Од испакната хауба до нагласените задни крила, неговиот моќен изглед го прави исклучителен и ги привлекува погледите.

Модел кој плени со својата возбудлива природа и карактер  доби доби пет ѕвездички според Euro NCAP тестовите за безбедност.

Високите оценки за заштита за возрасни, деца и пешаци потврдуваат дека F-PACE е меѓу најбезбедните возила на пазарот.

Комбинацијата на мерки за активна и пасивна безбедност вклучува стандардни карактеристики, како Автономно итно кочење со Систем за забележување пешак, заедно со опционалните системи за помош на возачот како што се Помош за задржување во коловозна лента и Надзор на состојбата на возачот…

Доколку сакате уште подобро да ги запознаете или пробате овие модели, направете го тоа веднаш кај овластениот увозник – Аутомобили Гроуп на ул. Скупи бр.8, 1000 Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте го CUPRA Formentor

Надворешни перничиња кај автомобилите од ZF

Став „Макпетрол“ АД за методологијата на РКЕ за формирање на малопродажни цени на нафтените деривати

Alfa Romeo 8C 2900B нов крал на Villa d’Este

Исклучителни резултати на Kia во првите четири месеци од 2019 година!

Во новиот филм Џемс Бонд ќе вози „стар“ Land Rover и…!

Нови информации за BMW Series 8 Gran Coupe

Volvo моделите во Европа ќе се предупредуваат едни со други од лизгави патишта и опасности

Nissan GT-R Nismo 2020 со деби на Њујорк 2019!