Novitec Lamborghini Aventador Ultimae Roadster

* Novitec прикажува уште еден модифициран Lamborghini Aventador, а во овој случај тоа е нивниот Aventador Ultimae Roadster (6,5 литарски V12 мотор со фабричка моќност од 780 КС)

* Пакетот Novitec вклучува аеро каросерија од јаглеродни влакна (така што автомобилот е полесен до 19 kg), како и комплет нови тркала од 20 и 21 инчи (можен е избор од дури 72 бои), гуми 255 /30 ZR 20 и 355/25 ZR 21…

Се надоврзува нов спортски издувен систем, модифицирана суспензија (автомобилот е понизок 35 mm), како и внатрешен пакет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

McLaren GT од MSO

Hennessey H850 Mustang

Ferrari Purosangue во размер 1:8 чини 15.000 евра

Уникатниот Koenigsegg CCGT GT1 Le Mans е продаден за 3,3 милиони фунти

Mercedes-AMG GLC 43 & Mercedes-AMG GLC 63 S E Performance

Czinger 21C V Max со 1.350 КС

Subaru го слави седумдесеттиот роденден

Fiat Ritmo: 45 години

Audi A4 Allroad Quattro Heritage Edition