Ново продолжение на посетата на фабриката Rimac Automobili!

Во света Недела е производството од новото време – блиската иднина, во турата на погоните на оваа фабрика за електрични супер автомобили и овој пат не води нејзиниот основач и сопственик Мате Римац…

Развојот на  Rimac Аutomobili сега по веќе две тури ќе ви биде уште по импресивен.

Во ова ново, второ продолжение Мате Римац не водеше во оделот каде се бои каросеријата – „фарбата“.

Но исто така ни покажа се што е поврзано со развојот и со склопувањето на батериите, како и начинот на кој се тестираат истите.

Но да не должие, бидејќи најубаво за сето тоа говори видео записот па затоа да го погледнеме вториот дел од овој интересен сериал што ни ја открива иднината на производниот процес на автомобилите

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Porsche Design и Lucasfilm Ltd покажаа ѕвезден брод за следниот Star Wars

Наскоро и хибриден Fiat 500

Моделите на Abarth официјални возила на Автодромот Дубаи!

Alfa Romeo Giulia ќе има главна улога во новиот филм на Netflix

BMW M4 GT3 тркач од блиска иднина

Итар маркетиншки потег: Infiniti на верниот купувач му подарил Tesla Model3

Од Iveco испорачаа посебни камиони за Alfa Romeo F1 тимот !

Во Ford прават делови за автомобили од зрна на кафе!

Alfa Romeo Stelvio QV спортски автомобил на годината!