Обединетите Арапски Емирати со хипер автомобил Dragon

Компанијата Ајлани Моторс од UAE – (обединети Арапски Емирати ) за наредниот месец најавува промоција на нивниот хипер автомобил што го носи името Dragon…

Овој автомобил кој доаѓа од Обединетите Арапски Емирати е развиван пет години и од него засега имаме само тизер најавни фотографии и видео запис.

Од Ајлани Моторс (Ajlani Motors) не ги објавија техничките карактеристики на хипер моќниот Dragon.

Основачот на Ајлани Моторс, Башар Ајлани, изјави дека Dragon ќе биде претставен на Саемот за автомобили во Дубаи кој ќе се одржи на 12 ноември тековната 2019 година.

Датумот на промоцијата е познат, но кога ќе стартува производството на хипер автомобилот не се знае, бидејќи основачот на копанијата  се уште бара инвеститори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Polestar и Koenigsegg ќе „танцуваат” заедно!

DMC Ferrari 812 Superfast Spia

Hennessey Performance Jeep Grand Cherokee Trackhawk со1012 KС

Mazda RX-Vision GT3 (2020): Со „огнено крштевање“ на PlayStation повикува на враќање на Wankel мотор

Ќе ја биде – нема да ја биде – Alpine ќе опстане како производител на електрични возила

Spiderman ќе вози Hyundai Sonata

Најпознатиот автомобил на Џeмс Бонд повторно во производство- Цена „боли глава”

Екстремна заштита: Блиндирана G Class што ниту 13 кг. TNT не и можат ништо

Одложено пристигнувањето на Ford Mustang Mach-E во Европа