Обновен MG5

Лимузината MG 5 наскоро ќе наполни три години на пазарот во Кина, па компанијата ја подготви својата обновена верзија за оваа есен…

Дизајнот на предниот дел е нов, сега со впечатлива маска.

Мали промени има и на задните светла и капакот на багажникот, како и дизајнот на алуминиумските тркала.

Во кратката вест се наведува дека гамата ќе вклучува атмосферска и турбо верзија на 1,5 литарскиот бензински мотор

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наследникот на Nissan Leaf ќе биде crossover

Колку време е потребно бришачите на шофершајбната да станат неупотребливи?

Aston Martin ги откажа плановите за Vanquish со среден мотор

Новиот Daihatsu Taft како ривал на Suzuki Jimny?

Истражување: Кои возила се посигурни, електричните или дизелите и бензинците?!

Електричен BMW M3 ќе го носи името iM3!?

Земја во која  е забрането да се вози во зимска јакна/капут?!

Во Германија сега е дозволено да се користи дизел гориво што не содржи нафта

Електричнaтa Mercedes G Class се врти во место!